Uvod
IMG IMG

Klimatizace

Ve vybavení našeho autoservisu nechybí ani kompletní sortiment pro plnění, čištění a opravy autoklimatizací, včetně jejich dezinfekce.


Co klimatizace vyžaduje:17009138_klimatizace_článek

Mnoho z nás již dnes klimatizaci ve svém voze považuje za samozřejmost. Málo kdo ale ví, že i klimatizace potřebuje pravidelnou údržbu. Pozornost jí věnujeme až ve chvíli, kdy nám přestane fungovat. Běžný motorista ani nepozná, že klimatizace začíná ztrácet na účinnosti. Náplň klimatizace, chladivo R-134a, totiž ze systému ubývá pomalu a i účinnost klesá pozvolna. Činnost klimatizace většinou zastaví až bezpečnostní systém, který vyhodnotí příliš velkou tlakovou ztrátu v systému.

Ubývání chladiva však nemusí být známkou špatné klimatizace. U nových automobilů s plně funkční klimatizací také dochází k úbytkům chladiva. Je to dáno velkými pracovními tlaky (cca 2MPa), také těsnění a hadice mohou být porézní.

Kontrolní interval klimatizace je u nových vozů po 4 letech a dále pak každé 2 roky.

Kontrolu a údržbu klimatizace provádíme pomocí speciálního zařízení. Automatický plnící přístroj nejdříve staré chladivo odsaje, pak klimatizaci vyvakuuje (tím se odstraní vlhkost), nakonec doplní zpět nové chladivo. Mechanik také pomocí přístroje zkontroluje těsnost systému a doplní kompresorový olej. Tento servis trvá zhruba 45 minut.

Proč a jak se provádí dezinfekce klimatizace?19195120_klimatizace_dezinfekce

Klimatizace je ideálním prostředím pro šíření chorobných zárodků, mikroorganismů a plísní, které vnikají do vozu a posádka je vdechuje.

Příčinou je vlhkost, která se sráží na výparníku klimatizace. S vlhkostí se zde usazují i drobné nečistoty, které vytvářejí půdu pro mikroskopické částice jako jsou bakterie, houby a roztoče. Posádka vozidla pak všechny tyto mikroby vdechuje. Tedy i děti a alergici.

Chcete zažít opravdu 100% vydezinfikovaný automobil, zbavený nepříjemných zápachů a neviditelných nepřátel v podobě virů, baktérií, plísní, roztočů a nejrůznějších typů alergenů? Spolehněte se na OZON, nejúčinnější přírodní oxidační činidlo, jaké je v současné době známo.

Ozon se jako plyn dostane opravdu všude, kam se běžné sprejové dezinfekce nedostanou. Neexistuje žádný virus ani bakterie, které by ozonu dokázaly odolat. Ozon je 3000x rychlejší než chlór.

Doporučená četnost dezinfekce klimatizaci je 1–2 za rok. Celý zákrok není nějak složitý, trvá zhruba 30 minut aplikace a 20 minut větrání vozu. K dosažení 100% účinku spolu s dezinfekcí doporučujeme výměnu kabinového filtru. V našem skladě disponujeme kabinovými filtry pro většinu vozidel na našem trhu.

Více o dezinfekci vozidla OZONEM se dočtete ZDE.

 

Základní principy klimatizace vzduchu

Rupexim, s.r.o.
Vídeňská 343, 252 42 Vestec

Email: info@rupexim.cz

(c) 2013, Jan Slabý - IT market All rights reserved. Partnerké weby