Uvod
     
  IMG  Nabídka vozidel IMG  My a prodej
IMG  Prodej na klíč IMG  
IMG  Financování
    IMG
  Pneuservis Auto Rupexim Katalog pneu Auto Rupexim  
  IMG  Mechanické opravy IMG  Autoskloservis
IMG  Autolakovna IMG  Diagnostika vozidel
IMG  Autoklimatizace
    IMG

Originální díly ?

Valná část motoristů stále žije v omylu, že nejlepšími náhradními díly pro jejich auto jsou tzv. originální autodíly přímo od výrobce vozidla. Není se co divit, mediální masáž působí zaručeně a výrobci vozů vydělávají na prodeji svých "originálních autodílů" nemalé peníze. Co na tom, že "originální" na nich je většinou pouze krabička.

Brembo

Posuďte sami. Na nově vyrobeném voze je pouze cca 25% dílů vyrobených přímo výrobcem vozu (např. části karosérie, motoru nebo převodovky), zbytek tedy cca 75% (jako např. brzdy, výfuk nebo tlumiče) nakupuje u svých dodavatelů - od výrobců dílů a komponentů.

Žádný z výrobců automobilů nemá svoje vlastní továrny na výrobu těchto dílů. Naopak, z důvodu čím dál větší unifikace autodílů mající za cíl snížit výrobní náklady dochází běžně k situacím kdy je stejný díl (např. brzdové destičky) dodáván od jednoho výrobce součástek několika výrobcům automobilů.

Jak to tedy ve skutečnosti funguje? Zjednodušeně řečeno. Ty samé brzdové destičky vyrobené ve stejné kvalitě, jedním výrobcem dostanou na konci výrobní linky potisk toho kterého výrobce automobilů a zabalí se do "jeho"krabičky. A "originální autodíl" je na světě. Zbytek výroby pak dostane potisk samotného výrobce a zabalí se do jeho krabičky. S tímto výrobkem se pak můžete setkat na volném trhu náhradních dílů, tedy i v našem autoservisu.

19604939Samozřejmě zde mluvíme o výrobcích renomovaných firem dodávajících do prvovýroby vozidel. Nesmíme zapomínat, že se dnes objevují na trhu i výrobky z "asijských" zemí, které neoprávněně používají ochranné známky a značky těchto firem. Takových je třeba se vyvarovat, proto ty v naší nabídce nehledejte.

Proč tedy vydávají výrobci vozidel své autodíly za "originální"? Jednoduše proto, protože přece za "originál značku" se platí a takové díly se prodávají za vyšší cenu.

Sami si někdy prohlédněte některý díl ve Vašem voze. Pokud bude ještě originální, najdete na něm nejspíš znak výrobce Vašeho vozu, originální objednávací číslo a vedle znak výrobce daného dílu a jeho objednávací číslo (např. Bosch).

Pokud bude tentýž díl například od nás, tedy nebude dodávan jako originální, najdete na něm už jen logo Bosch a objednávací číslo značky Bosch, přičemž se bude jednat o identický díl.

Rupexim, s.r.o.
Vídeňská 343, 252 42 Vestec

Email: info@rupexim.cz

(c) 2013, Jan Slabý - IT market All rights reserved. Partnerké weby