Uvod
     
  IMG  Nabídka vozidel IMG  My a prodej
IMG  Prodej na klíč IMG  
IMG  Financování
    IMG
  Pneuservis Auto Rupexim Katalog pneu Auto Rupexim  
  IMG  Mechanické opravy IMG  Autoskloservis
IMG  Autolakovna IMG  Diagnostika vozidel
IMG  Autoklimatizace
    IMG

Test autoservisů v reportáži ČT

cerne_ovce.jpgO testu autoservisů, který otiskl ve své příloze deník MF Dnes 13.1.2015 jsme se již zmiňovali ZDE.sacr.jpg

Jeho "nezávislost" a "odbornost" nenechala bez komentáře ani takové organizace, jako je Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel Česká republika (SAČR), který si můžete přečíst na oficiálních stránkách svazu ZDE.

Dnes navíc vybrané výsledky testu odprezentovala i Česká televize v pořadu Černé ovce. Celé video je ZDE.

Přesto, že jsme svůj názor na test jako takový vyjádřili již v našem předešlém článku (ZDE), vzhledem k lehce odlišnému komentáři v reportáži, oproti článku v MF Dnes, považujeme za důležité určité informace doplnit.

V reportáži je nejen našemu servisu vytknuto jediné a to, že jsme nedoporučili zákazníkovi výměnu celého kabelového svazku, ale opravili jej.

Autoři testu a článku se (možná záměrně) na věc dívají očima zákazníka, který je ochoten platit zbytečně za výměny dílů, které mnohdy nutné měnit není.

Jedna z hlavních předností nezávislého servisu, kterou zákazníkům nabízíme je volnost a možnost nabídnout zákazníkovi i jiná řešení, než jen výměny dílu za nové.

Jsme rádi, že i dle komentářů k článku na stránkách MF Dnes (iDnes.cz) ZDE jsou si těchto výhod nezávislých autoservisů čtenáři a majitelé vozidel vědomi a nenechají se ovlivnit podobnými články a reportážemi.

Souhlasíme však s tím, že kvalita servisů je velmi různá, ale bez ohledu na to, zda se jedná o značkový nebo nezávislý autoservis.

Jak je totiž oproti reportáži v článku uvedeno, i některé z testovaných značkových autoservisů na vozidle neshledali žádné další vady a vůz označili doslova "je zcela v cajku", byť u nezávislých další vady odhalili a doporučili jejich opravu či výměnu.q-service.jpg

Co říci závěrem?

Platíte-li za opravu vozu, jsou to Vaše peníze a dnes již záleží jen na Vás, kolik a v jakém servisu utratíte. Ten správný servis volte pečlivě a vyzkoušejte. Minimálně si občas nechte spočítat, kolik by stejná oprava stále jinde, jak by Vám jí účtovali a jakou variantu opravy by doporučili. Ale POZOR, u tak složitého produktu, jakým dnes moderní automobil je, by nejnižší cena neměla být tím jediným vodítkem ve Vašem výběru. Servis vozu je souhrn mnoha služeb.

Autoservisy patřící do některé z významných servisních sítí by měly být určitou zárukou kvality, neboť ta je ze strany servisního konceptu velmi důsledně a pravidelně kontrolována.

 

Tým Auto RUPEXIM, člen servisní sítě Q-service.

 

Rupexim, s.r.o.
Vídeňská 343, 252 42 Vestec

Email: info@rupexim.cz

(c) 2013, Jan Slabý - IT market All rights reserved. Partnerké weby